28 Ekim 2011 Cuma

Öğrencimin yazdığı kompozisyon

Merhaba,

Bu bloga yazmayı uzun zamandır bırakmıştım ama 29 Ekim hakkında çok kısa bir anıyı anlatmadan geçemeyeceğim.

Bugün hava çok soğuk, yarın daha da soğuyacağından dolayı töreni bir gün önce yaptık. Öğrencilerimiz gerçekten şiir, kompozisyon okumak konusunda çok istekliydi. Hepsi Türkçe öğretmenimize kendileri söylediler, biz bu şiirleri okumak istiyoruz diye. Gençken biz bu şekilde değildik açıkçası, utandım biraz.

Bir sınıf inanılmaz bir tören sundu; arkadaşlarına çoğu insanın unuttuğu Atatürk inkılaplarını anlattılar. Yaşları 9-10.

Bir kız öğrencimiz bugün hakkında bir kompozisyon yazmış kendi elleriyle, google kullanmadan, tamamen kendi hisleriyle ve son cümlesi şu şekildeydi : 'Taş devri taşlar bittiği için kapanmadı, fikirler genişlediği için kapandı. Atatürk 'muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak' derken bugünlerde  yaşadıklarımızdan bahsetmemişti. Umarım biz bu ülkeyi hakettiği yerlere çıkarabileceğiz. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.'' Yaşı 13

Hükümetimiz ise Cumhuriyet bayram törenini iptal ediyor. Osmaniye'de 2 şehit veriyoruz. Ve bu düşüncesizliği, felaketleri yapanlar kocaman adamlar.

9-13 yaş arası çocuklar ise Cumhuriyetimizi kutluyor, Atatürk'ün bu ülke için yaptıklarından gururla bahsediyorlar.

Yorumu sadece sizlere bırakıyorum.

3 yorum:

Yazılar hakkında atıp tutanlar